08/12/2005

Festival ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2005. u DKSG

ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2005.
7 – 11. 12. 2005.
Dom kulture Studentski grad
Bulevar AVNOJ-a 179
11070 Novi Beograd
Tel 26 91 442, 26 96 439, Fax 31 93 889
info@dksg.co.yu, afc@dksg.co.yu, www.dksg.co.yu, www.alternativefilmvideo.org

PROGRAM
Petak 9.12.
Mala sala
14:00 Takmičarski program 3
X21, Rašid / Kosmoplovci, SCG, 11
DISCOURSE 1 / DISCOURSE 2, Mihajlo Ristić, SCG, 21
TREPERIVANJE, Ivan Tasić, SCG, 02:43
DANCING OF THE WIND, Milica Uskoković, SCG, 4
T 31, Tatar / Kosmoplovci, SCG, 06:30
SLUČAJ ANDRIJE E., Marko Cvejić, SCG, 30
POSLE RATA, Srđan Keča, SCG, 47
Ukupno trajanje: 113
16:00 Predstavljanje festivala - Neri Musa: Festival kratkog filma 2005, Mostar
18:00 Predstavljanje festivala - Simon Bogojević Narat, Marina Kožul:
Festival eksperimentalnog filma i videa 25 fps 2005, Zagreb i projekcija programa
Videodrom, Hrvatska radiotelevizija, Program za kulturu, 30’ / 45’, 2002-2004.
Velika sala u 20:30 Takmičarski program 4
ENERGIA ATOMICA, Daniele Trani, Sophie Wagner, Maša Zagorc, Rugero de Virgiliis, Maja Kutin, Seljak Alfred iz Narpelja, Slovenija, 16:39
OGLEDALO, Jelena Bešir, SCG, 09:00
L’ART DE LA FUGUE, Altinai Petrovitch Njegoš, Francuska, 23:00
PUŠKIN I GOGOLJ, Mirjana Batinić, Hrvatska, 02:13
ŠAPUTAVE DEVOJKE II, Zorica Jevremović, SCG, 10:47
SINHRONIJA, Vesna Čadež, Slovenija, 04:00
KO JE DŽONI, Lidija Antonović, SCG, 15:00
COCKTA 1, Meike, Sophie, Tobias, Alex, Nataša, Slovenija, 00:24
COCKTA 2, Meike, Sophie, Tobias, Alex, Nataša, Slovenija, 00:24
COCKTA 3, Meike, Sophie, Tobias, Alex, Nataša, Slovenija, 00:26
INSOMNIA, Tanja Majdak, SCG, 03:00
CANDY-STORYBOARD OF 5 PIECES, Danijela G. Philip, Norveška, 04:00
ATTRACTIVE CACTUS OF VENUS, Ana Morales, Dženi Rostohar, Petra Jagrič, Slovenija, 11:00
PJACA OD PRIJATELJA, Snežana Krejić, SCG, 44:00
Ukupno trajanje: 144
ALT Lounge (Donji hol Velike sale) Live video session: Restart
Subota 10.12.
Sala za sednice u 14:00 Okrugli sto: Mreže
Učesnici: Ron Sluik, Alberto de Mikele, Tomislav Gotovac, Jovan Jovanović, Biljana Tanurovska,
Tomaž Pavković, Goran Škofić, Simon Bogojević Narat, Marina Kožul, Neri Musa, Miodrag Milošević, Aleksandra Sekulić, Boško Prostran, Miroslav Sretenović, Mihailo Ristić.
Mala sala u 16:00 33 x AROUND THE SUN, eksperimentalni igrani film, Džon Hardvik (John Hardwick), Velika Britanija, 2005, 83’
18:00 Jovan Jovanović: MLAD I ZDRAV KAO RUŽA, igrani film
Velika sala u 20:30 Takmičarski program 5
DŽODI, Dušan Tolmač, Velika Britanija, 20:00
STARI RATNICI SADA, Marko Roksandič, SCG, 08:00
EROTMIKA, Milan Zulić, SCG, 03:00
A NO GMO, Tomislav Čavar, Nikica Klobučar, Hrvatska, 03:25
DEFEKT, Marko Tasić, SCG, 02:20
OUROBOROS, Jelena Bračun, Hrvatska, 03:40
KOYAA, Kolja Saksida, Slovenija, 06:25
ACROSS THE BRIDGE, Denis Cvitičanin, Kanada, 35:00
MUSAVA OGLEDALA, Vesna Spasić, Miloš Peškir, Holandija, 10:40
DIMENZIJE NEPOZNATE, Nevena Nikolić, SCG, 04:50
MOONLIGHT, Branko Sujić, SCG, 06:00
JARBOLI, Ankica Cicvarić, Hrvatska, 01:30
SPACE OUT, Zoran Kokanović, SCG, 01:00
XENOLOGY, Aleksandra Vasiljević, SCG, 03:00
D796, Tatar / Kosmoplovci, SCG, 06:00
MUŠKI KOD-ŽENSKI KOD, Miroslav Bata Petrović, SCG, 20:00
KANON, Aleksandar Muharemović, Hrvatska, 02:00
DEVICE, Denis Saraginovski&Slobodanka Stevceska, Makedonija, 32:00
KOLONIJA (1&2), Dominator / Kosmoplovci, SCG, 12:00
Ukupno trajanje: 181 minut
ALT Lounge: DJ WOO

Nedelja 11.12.
Sala za sednice u 14:00 Okrugli sto
Učesnici: Ron Sluik, Alberto de Mikele, Tomislav Gotovac, Jovan Jovanović, Biljana Tanurovska, Tomaž Pavković, Goran Škofić, Simon Bogojević Narat, Marina Kožul, Neri Musa, Miodrag Milošević, Aleksandra Sekulić, Boško Prostran, Miroslav Sretenović, Mihailo Ristić.
Mala sala
16:30 Predstavljanje festivala - Tomaž Pavković: Luksuz festival po ceni filma 2005, Krško
18:00 Alberto de Mikele (Alberto de Michele): Park 4D TV, Amsterdam, prezentacija
Velika sala u 20:30 Nagrađena ostvarenja
(odluka žirija o Listi značajnih ostvarenja Festivala ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2005; članovi žirija: Jovan Jovanović, Ron Sluik, Biljana Tanurovska)
Alt Lounge (Donji hol Velike sale): Kosmoplovci: Iznenađenje

Direktor festivala: Miodrag Milošević
Urednik festivala: Aleksandra Sekulić
Koordinatori: Boško Prostran, Izvanredni Bob
Selekciona komisija: Miodrag Milošević, Danijela Purešević
Urednik takmičarskog programa: Miodrag Milošević
Dizajn: Izvanredni Bob

No comments:

Post a Comment

Ukoliko vam se svidja ovaj blog

Prepisite se na newsletter ili preuzimete feed bloga za vas citac.
Upisite vas E-mail: